Шимбә, 22.01.2022, 21:34
Сәламлибез Сезне Гость | RSS

Түбән Көек төп гомуми белем мәктәбе сайты

Сезнең фикер
Сайтка бәя бирегез
Барлык җаваплар: 7295
Статистика

Онлайн барлыгы: 1
Кунаклар: 1
Кулланучылар: 0
Керү формасы
Язмалар архивы
Безнең баннер коды


Түбән Көек урта гомуми белем бирү мәктәбе сайты
Көннәр агышы

Блог


21:59
XII #әдәбимарафон нәтиҗәләре - 100 дән артык укучы финалга чыкты!

Китап укырга яратучы хөрмәтле кызлар һәм малайлар!

Татарстан Язучылар берлеге һәм Татнетны үстерү фонды исеменнән сезне XII #әдәбимарафон проектының финалына чыгуыгыз белән чын күңелдән котлыйбыз! Китап укып файдалы белем алу сезнең яхшы гадәтегезгә әверелсен! Укыган һәр китап тормышыгызда яңа уңышларга ирешергә этәрсен! Туган телегездә укыган китаплар саны арта бару белән бергә сөйләмегез дә матурайсын, уйлаган фикерләрегез яхшырсын, дусларыгыз артсын. 

PS. Финал тантанасын оештыру мөмкинлеге вакытлыча булмау сәбәпле, һәр финалистка электрон форматта дипломнар өләшәбез. Алар аста әлеге язмага беркетелгән. Дипломны йөкләп алгач андагы кырларны тутыра һәм саклый/бастыра аласыз. Тантана соңрак аермачык үткәреләчәк, бу тантанага барлык финалистлар чакырылачак һәм язучылар белән очрашачак, алар белән бергә фотога төшәчәк, сәхнәдә алардан тәбрикләүләр/бүләкләр кабул итеп алачак, дип планлаштырып торабыз.

XII #әдәбимарафон финалистлары:
 

Азнакай районы  

Сәлахова Язилә Ильяс кызы
Якупов Азат Фатих улы

 

Актаныш районы  

Шакиров Лимар Илһам улы
Шакирова  Лиана  Илһам кызы 

 

Алабуга районы  

Гайнуллина Зилә Шамил кызы
 

Апас районы  

Афанасьева  Настя  Александр кызы 
Бикчурина Камилә Ринат кызы
Вәлиева Камилә Рамил кызы
Габдрахманова Гүзәл Ильфат кызы
Зәйнетдинова Зилә Руслан кызы
Зәкиева Ләйсән Илшат кызы
Лотфуллина  Ләйсән  Марат кызы
Сираҗиев Нияз Наил улы
Фәйзуллина  Адилә Марсель кызы 

 

Арча районы  

Әхмәдуллина Зәлия Илназ кызы
Әхмәдуллина Зәмирә Илназ кызы

 

Әгерҗе районы  

Герасимова Айгөл Эдуард кызы
Мәҗитова Лениза Радик кызы

 

Әлмәт районы  

Гарифуллина  Назилә  Илнур кызы
Загитова Амалия Азат
Микалова Азалия Руслан кызы
Микалова Альфина  Руслан кызы
Фәрхетдинова  Диана Рәис кызы
Шәмсиев Рүзәл Феруз улы

 

Әтнә районы  

Галимҗанова Сәйдә Марат кызы
 

Балтач районы  

Галиев Айнур Раузит улы
Галиева Асылъяр Раузит кызы
Әхмәтова Мәликә Тахир улы, Айрат кызы
Әшрәфҗанова Диләрә Илдар кызы
Нәҗипова Мәрьям Ирек кызы
Юнысова Зилия Фәнил кызы

 

Балык Бистәсе районы  

Зәйнуллина  Азалия Марсель кызы 
 

Биектау районы  

Фазулзанова Ралинә Рифат кызы
 

Буа районы  

Вахитова Рәзилә Дамир кызы
Гобәйдуллин  Искәндәр Мәнсур улы
Гомәрова Камилә Назым кызы
Гомәрова  Назлыгөл  Назым кызы 
Әхмәтова Әлфинә Альберт кызы 
Закирова Әзәлия Рафаэль кызы
Музафарова Алия Марат кызы
Сабирҗанова Азалия Айрат кызы
Сабирҗанова Язилә Рәис кызы
Сәмитова Алинә Фаяз кызы 
Сөләйманова Рәзилә Рамил кызы
Хәсәнов Азат Радик улы
Хәсәнов Чулпан Радик кызы
Хәсәнова Резедә Рамил кызы
Шарафутдинова Алсинә Дәүләт кызы 
Шәфигуллина Гүзәл Мөдәрис кызы
Шәфигуллина Ләйлә Мөдәрис кызы

 

Казан шәһәре  

Гайнетдинов Саид Айдар улы 
Гарипов Искәндәр Рамиль улы
Гарипова Амалия Рамиль кызы
Гарипова  Асель Рамиль кызы
Гильфанова Кәмилә Айдар кызы
Мөхәммәтҗанова Камилә Айдар кызы
Низамова Адилә Фаяз кызы
Низамова Камиля Фаяз кызы
Сабирова Айзилә Дамир кызы
Садриев Искәндәр Илнур улы
Сайфуллина Кәмилә Рафаэль кызы
Хафизова Айсылу Айрат кызы
Хисамиева Зилә Илнур кызы
Шайхина Дания Ренат кызы
Шайхина Сания Ренат кызы
Шәрәфиева Зәмирә Илназ кызы

 

Кукмара районы  

Закирова Әнисә Алмаз кызы
 

Минзәлә районы  

Галиева Язгөл Фаяз кызы
 

Питрәч районы  

Абдуллин Зөлфәт Илшат улы
Абдуллин Мөслим Илшат улы
Галиуллина Адилә Ранис кызы
Әскәрова Камилә Ильнур кызы
Закалова  Олеся  Александр кызы
Спичков Кирилл Михаил улы
Спичков  Даниил Михаил улы
Федорова Аксинья Андрей кызы

 

Саба районы  

Арстамбекова Гөлназ Мансур кызы
Габсаттарова Зәмирә Рәсим кызы
Гобәйдуллина Ралинә Рифат кызы
Идиятова Илсинә Илнур кызы
Касыймова Зәринә Илфат кызы 
Мәрдәнова Азалия Айдар кызы
Мөхлисуллина Әлфинә Фәнис кызы
Мөхлисуллина Әминә Фәнис кызы

 

Сарман районы  

Уразаев Камил Рәмис улы 
Шәфигуллина Амалия Алмаз кызы

 

Түбән Кама районы  

Разетдинова Камилә Руслан кызы
Разетдинова Рузилә Руслан кызы
Хөсәенов Рамазан Ренат улы
Хөсәенова  Ралина Ренат кызы

 

Яр Чаллы шәһәре  

Зарипова Чулпан Фәнил кызы 
Нурмухаметов  Ислам Рамис улы

 

Яшел Үзән районы  

Зиганшина Әдилә Ринат кызы.
Сәйфетдинов Газиз Фәнис улы
Тимургалиева Нурзилә Рамил кызы
Хәмидуллина Рамилә Рамил кызы

 

ӨСТӘМӘ ИСЕМЛЕК

Гайнетдинова Камилла Айдар кызы (Казан шәһәре)
Зиннуров Зөлфәт Динар улы (Казан шәһәре)
Сибагатуллин Ренас Зиннур улы (Арча районы)
Гыймадиев Ильяс Марат улы (Балык Бистәсе районы)
Галимҗанова Алия Муланур кызы (Киров өлкәсе Малмыж районы)
Галимҗанова Алинә Муланур кызы (Киров өлкәсе Малмыж районы)
Тимергалиева Лиана Альберт кызы (Саба районы)
Харитонов Данил Максим улы (Яшел Үзән районы)
Миннегалимова Язилә Расих кызы (Әлмәт районы)
Әхәтов Әхмәд Рәшит улы (Киров өлкәсе Малмыж районы)

Чыганак: http://tat-i.net/tt/adabimarafon-12-final

Категория: Татнет яңалыклары | Карап чыгулар: 102 | Өстәде: admin | Рейтинг: 4.7/6
Эзләү
Календарь
«  Август 2020  »
ДСЧПҖШЯ
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Тәрбия
Вакыт агышы
Һава торышы


Үткәндә калдылар
[11.06.2018][2017/2018 нче уку елы яңалыклары]
«Йолдызчык» җәйге ял лагеренда «Ачышлар сәгате» дәвам итте
[25.05.2019][2018/2019 нчы уку елы яңалыклары]
25 нче майда чыгарылыш сыйныф укучылары өчен соңгы кыңгырау чыңлады
[09.01.2018][2017/2018 нче уку елы яңалыклары]
Эстафета ярышларында Әтнә районы командалары 3 нче урыннарны яуладылар
[26.12.2019][2019/2020 нче уку елы яңалыклары]
Якынлашып килүче Яңа ел белән!
[22.09.2020][2020/2021 нче уку елы яңалыклары]
Мәктәбебездә «Профсоюз укулары» оештырылды
[24.10.2017][2017/2018 нче уку елы яңалыклары]
Мәктәбебездә парламент дәресе үтте
[07.10.2017][2017/2018 нче уку елы яңалыклары]
Мәктәбебездә үзидарә көне узды
[26.04.2019][2018/2019 нчы уку елы яңалыклары]
Мәктәбебездә Габдулла Тукайның туган көне билгеләп үтелде
[23.01.2018][2017/2018 нче уку елы яңалыклары]
Мәктәбебездә Джордж Гордон Байронның туган көне билгеләп үтелде
[22.02.2020][2019/2020 нче уку елы яңалыклары]
Укучыбыз милли көрәш буенча бәйгедә III урынга лаек булды
[11.06.2019][2018/2019 нчы уку елы яңалыклары]
«Йолдызчык» җәйге ял лагеренда «Хәрәкәтле уеннар көне» узды
[24.02.2018][2017/2018 нче уку елы яңалыклары]
Мәктәбебездә «Сугыш чоры җырлары» бәйгесе үтте